Як боротися РАЗОМ зi своєю дитиною проти наркотикiв

 

Можна знайти безлiч способiв боротьби, але насильство породжує тільки бажання дати вiдсiч i застосувати насильство у вiдповiдь. Подiбною боротьбою можна лише зміцнити бажання дитини вживати наркотики i фактично змусити її стати наркоманом. Стiну мiж собою i дитиною побудувати набагато легше, нiж здається, але ця стiна не захищає, а руйнує все хороше, що було мiж Вами.

 

Якщо ж Ви бажаєте добра своїй дитинi, перегляньте своє прочитання фрази в заголовку. Ви зможете добитися ycпixy, тiльки якщо будете боротися проти наркотикiв РАЗОМ зi своєю дитиною.

 

1.     Не панiкуйте i не звинувачуйте себе в усьому. Треба спокiйно розiбратися i дiяти в ситуацiї, в якiй ви опинилися. Можно допомогти припинити споживання наркотикiв. Наркотична залежнiсть вилiковна. Чим ранiше проблему буде виявлено i розглянуто, тим бiльше шансiв надати дiйову допомогу Вашій дитинi.

2.     Не сперечайтеся з дитиною, якщо вона прийшла в станi алкогольного або наркотичного сп'янiння. Дочекайтеся, коли Вана протверезiє i заспoкоїться, i тодi поговорiть з нею.

3.     Не приймайте споживання наркотичних речовин як виправдання неприйнятної поведiнки. Якщо ви домовилися, що за певну поведiнку дитина повинна понести покарання, покарайте її незалежно вiд того, була вона п'яною чи тверезою. В iншому разi виправдання стане додатковою причиною для вживання наркотикiв.

4.     Скажiть їй, що розумієте можливi причини, якi штовхають людей до наркотикiв. Це не заохочення пияцтва i наркоманiї, а спосiб донести до Ваших дiтей те, що Ви розумiєте очевидне i готовi до вiдкритої дискусiї з данoго питання.

5.     Спробуйте зрозумiти iстинi причини, якi пiдштовхнули Вашу дитину до вживання наркотикiв, i дiйте бiльше в нaпрямi усунення цих причин, а не споживання наркотикiв як такого.

6.     Дайте дитинi ясно зрозумiти, що, хоч Вам не подобається, те, що вона робить. Ви любите її i надасте їй необхiдну для її здоров'я i безпеки пiдтримку.

7.     Проводьте більше часу зi своєю дитиною. Деякi батьки вважають, що досить дивитися телевiзор разом з дитиною. Але це не те проведення часу, яке потрiбно Вашiй дитинi! Берiть участь у її справах. Допомагайте їй робити домашнi завдання. Спробуйте розділити її хобi. Вигадайте нову цiкаву справу, якою ви зможете займатися разом.

8.     Відвiдайте мiсця, де любить проводити час Ваша дитина. Спробуйте зрозумiти, чим її це мiсце так приваблює, i тодi Ви зможете запропонувати їй iншi способи задоволення подiбних потреб.

1.     Познайомтеся з її друзями. Можливо, хтось iз них настроєний протии наркотикiв, i ви зможете разом впливати на Вашу дитину.

2.     Пiдтримуйте контакти з тими батьками, котрi також дiйсно хочуть допомогти своїм дiтям, якi вживають наркотики.

3.     Спробуйте встановити, який саме наркотик уживає Ваша дитина.

4.     Ознайомтеся з тими службами у Вашiй мiсцевостi, якi надають допомогу i лiкування споживачам наркотикiв, щоб у той момент, коли Ваша дитина вирiшить звернутися за такою допомогою, ви разом змогли вибрати те, що їй найбiльше пiдiйде.

 

Звернiтъся за допомогою для самого себе. Усвiдомлення того, що Ваша дитина наражається на небезпеку наркотикiв, є доситъ важким випробуванням, i Ви безпосередньо потребуєте допомоги. Деякi наркологiчнi служби i громадськi органiзацiї проводять спецiальнi програми допомоги родичам споживачiв наркотикiв. Якщо Ви самi отримаєте там психологiчну та iншу допомогу, Вам буде набагато легше допомагати Вашiй дитинi.

 

Головний спеціаліст організаційного відділу Миколаївського міського управління юстиції В.М. Царьова