Деякі питання стосовно реєстрації шлюбу.

 

Питання 1:

   Чи прирівнюється до реєстрації шлюбу проведення релігійного обряду, тобто вінчання?

Відповідь:

   Релігійні обряди не мають правового значення та є особистою справою громадян.

Шлюб – це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану в Україні. На підтвердження реєстрації шлюбу подружжю обов’язково видається свідоцтво про одруження встановленого зразка.

 

Питання 2:

  Чи дійсно при подачі заяви на реєстрацію шлюбу обов’язково надавати довідку про стан здоровя наречених?

Відповідь:

  Відповідно до Ст.30 Сімейного Кодексу України зазначено «наречені зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров»я. Результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим». Тобто наречені дійсно зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров»я, а державні органи реєстрації актів цивільного стану повинні тільки роз’яснювати нареченим, що державою створені умови для здійснення медичного обстеження і вони можуть скористатися ними. За бажанням наречених працівниками державного органу реєстрації актів цивільного стану надається направлення на проходження медичного обстеження .

 

Питання 3:

    Після одруження я отримала в порядку спадкування будинок. Зараз ми проживаємо в ньому всією нашою сім’єю. Чи є цей будинок нашою спільною власністю чи особисто моєю?

Відповідь:

    Згідно зі ст.57 Сімейного Кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно набуте до шлюбу, майно набуте ним, нею за час шлюбу або за договором дарування або в порядку спадкування; майно набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали їй або йому особисто. До особистої приватної власності дружини або чоловіка відносяться речі індивідуального користування, премії, нагороди за особисті заслуги. Тобто Ваш будинок є особистою приватною власністю.

 

Питання 4:

      Мій наречений зараз перебуває у довгостроковому відрядженні. Ми вже визначились з днем проведення весілля. Чи можна мені одній звернутись до відділу реєстрації актів цивільного стану з заявою на реєстрацію шлюбу?

 

Відповідь:

       Ст.28 Сімейного Кодексу України визначено, що заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою або чоловіком особисто. Але якщо жінка або чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заява, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені. 

 

В.о.начальника Ленінського відділу РАЦС ММУЮ  Г.Ф. Соболевська